Neutrálne farby a ako ich nosiť !

Neutrálne farby a ako ich nosiť !

Neutrálne topánky majú obrovskú výhodu a tou je, že nikdy nevyjdú z módy. Znamená to, že aj keď ste si kúpili topánky v neutrálnej farbe pred piatimi rokmi, nič vám nebráni aby ste ich nosili aj dnes. Väčšina žien siaha práve po týchto farbách, pretože na rozdiel od krikľavej červenej, zelenej či modrej sú tieto neutrálne farby ľahko kombinovateľné. Tu je niekoľko typov ako zistíte, či ktorá farba je neutrálna.

Aké sú neutrálne farby ?

Väčšina z nás definuje neutrálne farby ako bielu, čiernu, odtiene sivej a určité odtiene hnedejje napríklad béžová alebo smotanová. Ak si spomeniete na kreslenie počas školských čias,  tak neutrálne farby nepatrili ani medzi teplé farby a ani medzi studené. Z toho vyplýva, že by malo byť možné kombinovať ich s oboma paletami farieb.

Môžeme nosiť topánky neutrálnej farby ku ľubovoľnému odtieňu oblečenia ?

Až na výnimku bielej a čiernej obuvi áno. Realitou pri týchto farbách  je, že outfit vyzerá dobre len vtedy, ak je dobre vyvážený.  Biela je nenápadná pri bielych šatách alebo pri oblečení svetlej pastelovej farby. Ak si však chcete obliecť šaty jasnočervenej farby a k tomu obuť biele topánky,  stane sa to, že biela obuv bude mať presne opačný efekt a bude priťahovať pozornosť. Možno je to váš zámer ale ak nie, skúste outfit zjemniť bielymi doplnkami napríklad opaskom, náhrdelníkom, šatkou a podobne. Čo sa týka čiernej, skvelo sa hodí k pastelovým farbám.

A nakoniec najdôležitejšia vec je, že celkový tón vášho oblečenia by mal byť v jednom rozsahu. Inými slovami, večerné šaty vo farbe vínovej a čierny opasok nebude vyzerať dobre s krémovými topánkami. Dôvodu je jednoduchý. Topánky sú príliš svetlé pre šaty a opasok tmavej farby. Možno v tomto prípade by boli vhodnejšie čierne topánky.

Publikované dňa 12/07/2017 od Zimné topánky 0 1078