Povieme Vám ako na tesné topánky!

Povieme Vám ako na tesné topánky!

Povieme Vám ako na tesné topánky!

Máte nové krásne topánky. Nič nemôže byť krajšie. No čo ak po dni ich nosenia zistíte, že vás neskutočne tlačia a ďalšie dni v nich už nevydržíte ? Nemusíte ich hneď reklamovať, vyhodiť či hodiť do skrine na zabudnuté miesto. Vyskúšajte pár trikov, ktoré vám pomôžu topánky roztiahnuť.

Alkohol

Prvou možnosťou je trieť vnútro topánky vatovým tampónom namočeným v lekárskom alkohole. Potom je potrebné topánky nechať „postáť“ vonku.  Pokiaľ výsledky nepotrebujete hneď, tak môžete tento postup vykonať vo večerných hodinách a na druhý deň zopakovať.

Nebojte sa o zápach alkoholu z vašich topánok. Alkohol sa na vzduch rýchlo rozkladá.

Mokré ponožky

Ďalším riešením problému sú mokré ponožky. Ak sa vrátite z obchodu s krásnymi topánkami za lákavú cenu a zistíte, že vás odierajú nezúfajte! Nájdite hrubé ponožky, namočte ich a prechádzajte sa v nich po byte.

Telové mlieko

Ak sa vám žiadna z vyššie uvedených rád nepáči, máme tu ďalšiu možnosť. Potrite vnútro topánky s telovým mliekom. Postup je rovnaký ako pri alkohole, no je tu riziko, že vnútro topánky ostane mastné no na druhej strane, topánky budú voňať ako vaše telové mlieko.

Ľad

Naplňte mikroténové vrecko vodou, vložte ho do topánky a tú do mrazničky. Voda zmrznutím zväčší svoj objem a topánku roztiahne. Keď topánky vyberiete z mrazničky môžete nechať ľad roztopiť, alebo ho šetrne rozbiť a vysypať z vrecka.

Fén

Dajte si ponožky, obujte si topánku a fénom ohrievajte miesto, kde vás topánky tlačia a popri tom pohybujte prstami. Potom si ich nechajte na nohe kým nevyhladnú. Samozrejme dávajte pozor na vzdialenosť fénu a topánky pretože by sa mohla poškodiť.

Nezabudnite však pri všetkých možnostiach dobre zvážiť, ktorá by bola vhodná vzhľadom na kvalitu a materiál vašich topánok.

Publikované dňa 12/07/2017 od Nezaradené 0 1381