Top 5 modných návrhárov!

Top 5 modných návrhárov!

Top 5 modných návrhárov!

Náročné, zvodné, elegntné a jednoducho potrebné. Takto by sa dali zhodnotiť vysoké podpätky, ktoré boli vždy dôležitou súčasťou šatníka každej ženy.

My, moderné ženy, prikladáme výberu vhodných topánok veľkú váhu. Kedysi bolo normálne, že žena mala 5-6 párov topánok, no dnes je toto číslo absolútne minimum.

Bohužiaľ, nie každá značka je schopná uspokojiť potreby tých najnáročnejších dám a preto vám dnes predstavíme piatich top návrhárhov dámskej obuvi, ktorí sa pevne držia svojho miesta v rebríčku.

Giuseppe Zanotti

Tento očarujúci taliansky muž so striebornými vlasmi a zmyslom pre humor určite rozumie trom veciam a tými sú ženy, víno a sexy topánky!

Jeho matka bola krajčírka a mala svoju vlastnú klientelu. Giuseppeho snom bolo pokračovať v rodinnom podniku no jeho otec bol zásadne proti tomu. A to bol dôvod nato, aby si tento mladý kreatívny chlapec našiel zameranie -v niečom medzi želaním jeho otca a rodinným podnikom- a stal sa návrhárom a výrobcom obuvi.

Topánky vytvorené týmto dizajnérom sú početné a rôznorodé no stále vyrábané podľa jeho základného pravidla, ktoré znie „ Každý pár vytvorený jeho rukami by mal byť sexy a pohodlný“. Giuseppe každý rok pripravuje štyri kolekcie topánok, ktoré spoočne reprezentujú viac ako 1200 modelov.

 Christian Louboutin

Jeho úspechy by sa dali vymenuvávať donekonečna! Bohužiaľ najväčším dôkazom jeho úspechu je skutočnosť, že v posledných rokoch sa našlo množstvo falzifikátov, ktoré svojim počtom predbehli aj módnych gigantov, ktorými sú napríklad Louis Vuitton a Gucci.

Christian je zástancom klasickej elegantnej obuvi. Hoci jeho výtvory sú často veľmi vysoké, každá žena, ktorá si jeho topánky vyskúša pochopí, že sú veľmi pohodlné a držia na nohe tak pevne, že sa v nich dá aj utekať.

Jimmy Choo

Jimmy Choo je malajzijský módny návrhár. Narodil sa do rodiny výrobcov obuvi a svoje prvé topánky vyrobil už ako 11 ročný.

Prvá zmienka o ňom v časopisu Vouge je z roku 1986 . V roku 1990 sa patrónkou jeho tvorby stala Princezná Diana z Walesu. Zaujímavosťou je, že jeho výtvory ste mohli vidieť vo filmoch ako sú Charlieho anjeli , Diabol nosí Pradu alebo Sex v meste.

Manolo Blahnik

Módny návrhár topánok Manolo Blahnik začal so svojou kariérou dlho pred začiatkom vysielania seriálu „Sex v meste“. Aj keď je to práve hlavná postava Carrie, ktorá zaujala svet touto módnou značkou.

Pri výrobe svojho prvého páru topánok sa Manolo spoliehal na klasiku a ... vyhral ! Dnes je obľúbený návrhár pre desiatky svetoznámych dám, medzi ktorými je tiež Anna Wintour – prísna redaktorka časopisu Vouge.

Brian Atwood

Ďalší muž v službe ženskej krásy a príťažlivosti. Ako sám povedal k návrhárstvu ho priviedol skvelý vkus jeho matky. Užod detstva ho fascinovala ženská obuv. Už ako školák si kreslil návrhy topánok, ktoré, ako inak, vždy museli mať podpätky. Najskôr však vyštudoval architektúru a umenie, až potom presedlal na dizajn a módu v New Yorku.

Svet módy si však vyskúšal aj ako žiadaný model. Túto kariéru však ukončil keď si ho sám Gianni Versace vybral do svojho tímu Versus. A keďže Brianov talent bol neprehliadnuteľný, Gianni ho onedlho povýšil rovno na hlavného návrhára doplnkov značky Versace. Po deviatich rokoch značku Versace opustil a vytvoril svoju vlastnú, ktorá má dnes obrovský úspech.

A hoci je Američan jeho tvorba má typické európske črty : preferuje zjemnenie klasických siluet, vysoké podpätky, elegantné, luxusné tkaniny a bohatú výzdobu.

Publikované dňa 12/07/2017 Nezaradené 0 657

Súvisiace články

Ako roztiahnuť topánky?

Kúpili ste si topánky, ktoré ste potrebovali? Alebo topánky, ktoré ste chceli, ale nemali číslo, ktoré by Vám sadlo...

Čierne šaty

Počas celého roka nájdeme príležitosť kedy si na seba obliecť čierne šaty. Samozrejme nehovoríme o smútočných...

V lete obúvam biele topánky!

Každá žena, ktorá chce byť cez leto trendy, by mala mať aspoň jeden pár topánok v bielej farbe. Či už sú formálne...

Slávny dizajnér obuvi – Christian Louboutin

Ak chcete aby o vás ľudia hovorili ako o extravagantnej osobe, je nevyhnutné, aby ste zladili svoje oblečenie a obuv...