Vyberáme topánky k spoločenským šatám

Vyberáme topánky k spoločenským šatám

V čase plesových sezón, stužkových slávností alebo svadobných a iných spoločenských príležitostí riešime dilemu, aké topánky si zvoliť k obľúbeným šatám. Snažíme sa zladiť farebnosť podľa toho, aké doplnky máme k dispozícii. Tak ako dbáme na správny výber šiat, dbáme aj na správny výber topánok.

K spoločenským šatám je najvhodnejšie si zvoliť topánky na podpätku. Zvoliť by sme si mali lodičky, ktoré budú ladiť s kabelkou alebo šatami. Na spoločenské udalosti by sme mali voliť obuv s uzatvorenou špičkou.  Otvorená špička alebo sandáliky na vysokom podpätku taktiež nie sú zakázané. Ženy, ktoré sú vyššie, môžu zvoliť aj nižšie podpätky, aby sa nestalo, že muž bude vedľa vás vyzerať ako trpaslík a bude musieť celý večer na vás pozerať smerom nahor. Nižšie žienky by mali zvoliť vyšší podpätok, aby sa ich postava vytiahla. Okrem čiernych elegantných topánok sa k spoločenským šatám hodí aj zlatá alebo strieborná obuv. Doladiť farebné šaty výraznou farbou topánok nie je hriech. Z materiálov je najvhodnejší semiš, lakovaná koža alebo satén.

Dôležitá je praktickosť a funkčnosť topánok. Nevyberajte si topánky, ktoré vás tlačia alebo iným spôsobom nevyhovujú vášmu chodidlu. Viete si predstaviť stráviť dlhý čas v nepohodlných topánkach? Cítiť sa pohodlne je prvým krokom k úspechu. Ak ide o svadbu, stužkovú alebo ples, tak sa určite nevyhnete tancovaniu. Nevyberajte si topánky v ktorých neviete chodiť, ale vyberte si taký typ topánok, ktorý vám zaručí stabilitu pri chôdzi.

Ostáva už len pár dni do plánovaného dátumu a vy ste nové topánky okrem skúšania v obchode nemala na nohe? To je chyba. Nové topánky si musia zvyknúť na vašu nohu.  Pokiaľ ich nerozchodíte ešte pred tým, než pôjdete von, uškodíte si. Nemusí sa to stať, ale riešiť pľuzgiere a podráždené chodidlo na spoločenskej udalosti netúži žiadna z nás.

Publikované dňa 12/07/2017 Nezaradené 0 6759

Súvisiace články

Zimné topánky

S príchodom prvého snehu, ktorý tento rok prišiel poriadne neskoro, si mnohé z nás položia otázku "som pripravená na...

Fakty o topánkach, ktoré ste doteraz nevedeli

Za vznikom topánok stoja Egypťania, ktorý v tej dobe nosili sandále. Keď si pozriete akýkoľvek film z prostredia...

Tieto topánky Vám toto leto nesmú chýbať!

Topánky nám umožňujú cítiť sa jedinečne a žiadúco bez ohľadu na situáciu. Z dôvodu, že ich všetci milujeme Vám...

V lete obúvam biele topánky!

Každá žena, ktorá chce byť cez leto trendy, by mala mať aspoň jeden pár topánok v bielej farbe. Či už sú formálne...

Nestarnúci módny hit tohto leta !

Rozmanitosť v dámskej obuvi, a to najmä v lete je pomerne veľká. A práve na leto je tu jeden model, ktorý sa objavil...

Štýlové dierkované topánočky s ihličkovým podpätkom

Nový model krásnych dámskych topánočiek. Členkové topánky m251 v rôznych farbách.

Štýlová aj v daždi!

Gumáky, trošku neobvyklý módny jav, prišli do módy pred niekoľkými rokmi a získali si srdcia mnohých žien a aj...