Slávny dizajnér obuvi – Christian Louboutin

Slávny dizajnér obuvi – Christian Louboutin

Slávny dizajnér obuvi – Christian Louboutin

Ak chcete aby o vás ľudia hovorili ako o extravagantnej osobe, je nevyhnutné, aby ste zladili svoje oblečenie a obuv k tomuto tvrdeniu. A to sa určite stane, ak si vyberiete jedného z najlepších dizajnérov obuvi- Christian Louboutin.  Jeho značka je synonymum pre extravaganciu.  V jeho dámskej obuvi nenájdete opätok menší ako 15 cm. No určite ste v televízií videli mnoho hviezd, ktoré v nich cupitajú ako v teniskách.

christian louboutin

Chriastian je narodený v roku 1964 a preto patrí medzi medzi najmladších dizajnérov, ktorí dosiahli vhrchol slávy. V roku 1975, vo veku 11 rokov,  je fascinovaný neznámym obrazom v  Art Museum v Paríži - ženské topánky s vysokým podpätkom, ktorý je zvýraznený červenou čiarou. A vtedy sa zrodila jeho vášeň pre dizajn a tvorbu topánok, ktoré splnia každé ženské želanie.

V roku 1992 Christian Louboutin otvára svoj prvý butik v Paríži so svojou vlastnou značkou obuvi.

V roku 1994 otvára svoj prvý butik v New Yorku s značkovej obuvi. Po mnohých rokoch je jeho značka svetoznáma a preslávená najmä červenou podrážkou. A ak chcete vedieť ako došiel k tomuto nápadu, čítajte ďalej ! Tento charizmatický Francúz nikdy neobľuboval čiernu farbu. Keď si raz jedného pekného dňa prezeral svoje topánky, zdali sa mu nudné. V tom zbadal svoju asistentku, ako si maľuje nechty červeným lakom, a premaľoval ním svoju podrážku. Červená je symbol lásky, krvi, vášne, a to je vraj to, prečo ženy jeho topánky milujú. Cítia sa sebavedomejšie a mocnejšie

Na záver pridávame ešte pár zaujímavostí :

  •   K 20. výročiu existencie značky vytvoril kolekciu 20 najslávnejších párov topánok – uviedol ju až v sezóne 2012, hoci výročie slávil už od jesene 2011. 
  •    Pre červenú podrážku vedie dlhý súboj s firmou PPR – majiteľom značky Yves Saint Laurent. Louboutin tvrdí, že je jeho „duševným majetkom“ a žiada, aby značka prestala vyrábať topánky s červenou podrážkou.
  •   Najoddanejšou zákazníčkou je vraj spisovateľka Danielle Steelová. Údajne má doma 6000 párov topánok Louboutina a bežne kúpi 80 párov, keď navštívi jeho ateliér.
Publikované dňa 12/07/2017 Nezaradené 0 1134

Súvisiace články

Čierne šaty

Počas celého roka nájdeme príležitosť kedy si na seba obliecť čierne šaty. Samozrejme nehovoríme o smútočných...

Tieto topánky Vám toto leto nesmú chýbať!

Topánky nám umožňujú cítiť sa jedinečne a žiadúco bez ohľadu na situáciu. Z dôvodu, že ich všetci milujeme Vám...

V lete obúvam biele topánky!

Každá žena, ktorá chce byť cez leto trendy, by mala mať aspoň jeden pár topánok v bielej farbe. Či už sú formálne...

Nestarnúci módny hit tohto leta !

Rozmanitosť v dámskej obuvi, a to najmä v lete je pomerne veľká. A práve na leto je tu jeden model, ktorý sa objavil...