Koľko párov topánok je v norme ?

Koľko párov topánok je v norme ?

Koľko párov topánok je v norme ?

Ženská a dokonca niekedy aj mužská vášeň pre topánky je legendárna. Niektorý, ako napríklad Imelda Marcos, sú vlastníkmi tisícok párov topánok. Iní, majú dva či tri páry topánok v závislosti od ročného obdobia. Niektoré dámy si kupujú špeciálne topánky na špeciálne príležitosti. Ale, aké množstvo topánok v našom šatníku je vlastne normálne ?

Našou najjednoduchšou odpoveďou, ktorá prichádza do našej mysle, je počet 2. Áno, myslíme presne 2 topánky – pravú a ľavú.  Možno sa čudujete nad touto odpoveďou no pred pár rokmi sa topánky nedelili na pravú a ľavú, ale boli vyrobené identicky. Rozdelenie na pravú a ľavú prišlo až po roku 1818, ale pre bežné požitie nastal tento „zvrat“ až v 30. rokoch 20. storočia.

Najčastejšie majú ľudia topánky podelené podľa ročných období. Hrejivé čižmy na zimu, pár nepremokavých topánok na premenlivé jarné a jesenné počasie, žabky a sandále na letné obdobie. Toto sa zdá byť najčastejšie preferovanou voľbou.

Niektoré ženy majú však viac ako 10 párov topánok a tvrdia, že je to lepšie pretože sa im pomalšie opotrebujú.

Niektorí ľudia majú ku každému outfitu vybraný svoj pár topánok. Navyše rada ortopédov je, že topánky by mali byť pravidelne striedané. Aj tento fakt u niekoho podnecuje dôvody na nové nákupy.

A konečne sa dostávame k vášnivým zberateľom topánok, ktorí musia mať pre svoje zlatíčka vyhradenú izbu v dome.

Takže si to pekne zhrnieme. Odpoveď na túto otázku súvisí s financiami. Je len na vás, koľko peňazí ste pripravení minúť a ako veľmi máte radi topánky. Z tohto dôvodu na túto otázku, neexistuje odpoveď.

Publikované dňa 12/07/2017 Nezaradené 0 1076

Súvisiace články

Fakty o topánkach, ktoré ste doteraz nevedeli

Za vznikom topánok stoja Egypťania, ktorý v tej dobe nosili sandále. Keď si pozriete akýkoľvek film z prostredia...

V lete obúvam biele topánky!

Každá žena, ktorá chce byť cez leto trendy, by mala mať aspoň jeden pár topánok v bielej farbe. Či už sú formálne...

Štýlová aj v daždi!

Gumáky, trošku neobvyklý módny jav, prišli do módy pred niekoľkými rokmi a získali si srdcia mnohých žien a aj...

Prečo ženy milujú sandálky ?!

Na jar sa každé žena zaoberá najmä jarným upratovaním, no čo je dôležitejšie, kontrolou svojho zástupu topánok. Keďže...