Ako roztiahnuť topánky?

Ako roztiahnuť topánky?

Nie vždy sadnú ideálne...

 

obuvKúpili ste si topánky, ktoré ste potrebovali? Alebo topánky, ktoré ste chceli, ale nemali číslo, ktoré by Vám sadlo na 100%? Alebo ste si kúpili topánky, ktoré sa Vám zapáčili dizajnovo tak veľmi, že Vám nevadilo ani to, že nesedia na Vašu nohu úplne ako uliate? Nič to, dáme Vám pár rád ako roztiahnuť nie úplne ideálne sediace topánky.

Prvá situácia je, keď si kúpite o niečo väčšie topánky. Ako na to? No najskôr Vás musíme vyviesť z omylu, že je treba použiť vatu či rôzne penové hubky a podobné záležitosti na vypchatie špičky topánky. Ak sa obuv jednoducho zošuchuje, naozaj stačí použiť kožené alebo silikónové pätové vložky, ktoré jednoducho nalepíte a hotovo. Čo však s topánkou, ktoré je naozaj veľká? Vnútornú stielku je potrebné navlhčiť chladnou vodou, nie však úplne namočiť. Najlepšie je použiť rozprašovač. Následne treba stielku veľmi rýchlo vysušiť. Overený je trik s fénom. Sušiť treba 10-15 minút na najhorúcejšom stupni a to vo vzdialenosti približne 10 cm ob topánok aby sa nepoškodili. Týmto spôsobom dosiahneme zmenšenie topánok zrazením materiálu, ktoré sa niekedy podarí aj o celé číslo! Prípadne si môžete navlhčiť ponožky a takto roztiahnuť topánky. Ďalšou metódou je vloženie vrecúška s vodou a následné zmrazenie. Vrecúško sa roztiahne a tým sa zväčší aj topánka.

Malé topánky.  Na zväčšenie malých topánok poznáme viac trikov. V obchodoch s obuvou je možné kúpiť špeciálny prípravok, ktorým je potrebné nastriekať topánky, obuť si hrubé ponožky a poctivo ich roztlačiť. Ak to nezaberie, treba do ruky chytiť kladivo, bez obáv, a jemne ním pobúchať po päte topánky z vnútornej strany. Ak sa obávate poškodenia, zaneste si topánky do opravy obuvi, kde Vám ich týmto spôsobom roztiahnu. Najstarším spôsobom, ktorý platí najmä na kožené topánky, je nahrievanie nad vodnou parou kedy so topánky roztiahnu a po uschnutí sa do pôvodného stavu nevrátia.

No ale čo robiť v prípade, že veľkosť sedí, ale topánky jednoducho oderú nohu? AK sa jedná o odieranie na päte, to je možné vyriešiť pomocou pätových vložiek. Ak Vás však odierajú topánky na inom mieste napríklad na prstoch, je potrebné siahnuť po inom spôsobe. Prvým spôsobom je pudrovanie nohy, ktorá sa potom jednoducho pohybuje v topánkach a neodiera sa. Druhým spôsobom je nakrémovanie topánok v mieste odierania mastným krémom prípadne kozmetickou vazelínou, obuť si tenké ponožky a približne 15 minút v topánkach chodiť, nevýhodou je, že tento spôsob nie je vhodný na kožené topánky. Ak nechcete svoje topánky natierať a pudrovať si nohy, môžete použiť aj napínače topánok, to však potrvá troška dlhšie.

Nezabúdajte však na to, že nie každý druh topánok je vhodné uložiť do mrazničky napríklad. Je potrebné myslieť na kvalitu a materiály použité na pri výrobe topánok a zvoliť čo najšetrnejší spôsob ako Vaše topánky prispôsobiť nohám. Tip sme Vám dali, výber je na Vás!

Publikované dňa 27/08/2017 Nezaradené 0 7084

Súvisiace články

Čierne šaty

Počas celého roka nájdeme príležitosť kedy si na seba obliecť čierne šaty. Samozrejme nehovoríme o smútočných...

Zimné topánky

S príchodom prvého snehu, ktorý tento rok prišiel poriadne neskoro, si mnohé z nás položia otázku "som pripravená na...

Fakty o topánkach, ktoré ste doteraz nevedeli

Za vznikom topánok stoja Egypťania, ktorý v tej dobe nosili sandále. Keď si pozriete akýkoľvek film z prostredia...

TOP 10 najdrahších topánok !

Posadnutosť topánkami je u niektorých ľudí bežná. Pre nás bežných ľudí má suma, ktorú sme ochotní zaplatiť za pár...