Dámske workery

Dámske workery

Workery

Poznáte topánky workery? Táto obuv je čoraz viac a viac populárna a vôbec nezáleží, či ide ich nosia tínedžerky do školy alebo ženy do práce! Ich výhodou je – že sa hodia takmer ku všetkému. Túto obuv spoznáte podľa predného viazania, ktoré môže byť tiež doplnené prackou, ale nie je to podmienka. Niekedy sú workery hladké, ale stále platí, že majú podobný strih ako tie, ktoré majú viazanie.

Zvyčajne bývajú workery po členky, ale práve túto sezónu je tu tiež veľký hit, a to sú vyššie topánky, ktoré siahajú do polovice alebo na celé lýtko. Majú športový dezén aj strih a zvyčajne sú len s malým alebo so žiadnym opätkom. Špička je oblá.

A teraz poďme k tomu, ako vlastne tento názov vznikol. Dokážete to uhádnuť? Workery, presne podľa názvu pochádzajú z „pracovných“ topánok, ktoré sa používajú v manufaktúre a závodoch. Viete si také predstaviť? Určite áno. Avšak – tie módne workery sú výrazné iné, modernejšie a štýlovejšie. Mnohokrát na nich nájdete aj rôzne ozdoby, perličky, výrazné šnúrky alebo rôzne farebné prevedenia. Alebo si môžete vybrať čiernu klasik u – výber je na vás.

Ako workery kombinovať?

Workery by jednoznačne nemali chýbať v žiadnom ženskom šatníku! Ich výhodou je, že sa skvele kombinujú a hodia sa ku všetkému. Akonáhle počasie už nedovoľuje nosiť otvorenú obuv sú priam ideálne.

Pred ich výberom si v prvom rade ujasnite, aké workery preferujete. Ak máte skôr športový štýl obliekania, hodia sa vám klasické čierne workery, prípadne ich iné farebné prevedenie. Akonáhle nosíte radšej šaty, kabáty, sako či iné elegantnejšie oblečenie, je lepšie si zvoliť druh, ktorý má ženskejšie prevedenie. Stále však platí, že sa vám bude hodiť aj klasika. Skrátka – výber je plne na vás.

Dobrou správou je, že aktuálne v tejto sezóne je veľkým hitom kombinovať workery s elegatným oblečením, takže neváhajte miešať rôzne štýly. Znamená to, že si pokojne môžete k nim obliecť čipkované letné alebo kvetované šaty, ktoré v chladnejších dňoch doplníte svetríkom či mikinou. Workery sa skvele hodia aj k osvedčenej klasike, ako sú rifle, tričko a sako. Neváhajte ich tiež zladiť s krátkymi nohavicami alebo kardigánom. Možností je naozaj veľa. Práve preto sú také univerzálne! Bez problémov si tiež k nim môžete dať farebné alebo vzorované pančuchy, ak sú dni už chladnejšie a tiež trenčkot.

Výhodou workerov je, že sú nesmierne pohodlné a dokážu vytvoriť neopakovateľný štýl. Pritom nezáleží, či siahnete po klasickom prevedení alebo po niečom špeciálnom či extravagantnom. Tieto topánky boli, sú a budú ešte dlho v móde!

 

Publikované dňa 06/10/2020 Zimné topánky 0 2441

Súvisiace články

Ako roztiahnuť topánky?

Kúpili ste si topánky, ktoré ste potrebovali? Alebo topánky, ktoré ste chceli, ale nemali číslo, ktoré by Vám sadlo...

Šľapky s kožušinou

Nepochybne najväčšou výhodou týchto kožušinových skvostov je to, že sú pohodlné, kombinovateľné takmer s každým...

Vyberáme topánky k spoločenským šatám

V čase plesových sezón, stužkových slávností alebo svadobných a iných spoločenských príležitostí riešime dilemu, aké...

Zimné topánky

S príchodom prvého snehu, ktorý tento rok prišiel poriadne neskoro, si mnohé z nás položia otázku "som pripravená na...

Neutrálne farby a ako ich nosiť !

Väčšina z nás definuje neutrálne farby ako bielu, čiernu, odtiene sivej a určité odtiene hnedejje napríklad béžová...

Štýlová aj v daždi!

Gumáky, trošku neobvyklý módny jav, prišli do módy pred niekoľkými rokmi a získali si srdcia mnohých žien a aj...

Koľko párov topánok je v norme ?

Ženská a dokonca niekedy aj mužská vášeň pre topánky je legendárna. Niektorý, ako napríklad Imelda Marcos, sú...